Blog

Jak wybrać najlepszą firmę DDD? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Kiedy w domu lub firmie pojawia się problem ze szkodnikami, zdecydowanie warto sięgnąć po pomoc profesjonalistów. Ich wiedza, umiejętności i zawodowe doświadczenie gwarantują fachowe załatwienie problemu. Podpowiadamy, jak wybrać firmę, która najlepiej przeprowadzi dezynfekcję, dezynsekcję lub deratyzację.

Usługi DDD – jak znaleźć dobrego specjalistę?

Ze szkodliwymi owadami i gryzoniami najlepiej nie walczyć samodzielnie. O wiele skuteczniejszym rozwiązaniem jest pomoc profesjonalnej firmy DDD. Ofert nie brakuje – wystarczy rozejrzeć się w internecie. Jak jednak z gąszczu różnych propozycji wybrać tę, która zagwarantuje skuteczną i dobrze wykonaną usługę?

Na początek zajrzyj na stronę firmy i sprawdź zakres jej usług. Poszukaj referencji i opinii wcześniejszych klientów. Zobacz, kto do tej pory korzystał z jej usług. Co dalej? Oto wskazówki, czym wyróżnia się dobra firma DDD.

Wiedza i umiejętności

Branża DDD ciągle się rozwija. Środki i metody zwalczania szkodników zmieniają się z czasem, są ulepszane, starsze zastępuje się nowszymi. Profesjonalna, poważna firma zawsze będzie na czasie – jej pracownicy ciągle poszerzają wiedzę na temat pracy przy usuwaniu niebezpiecznych drobnoustrojów i szkodników.

Zdjęcie przedstrawiające profesjonalną dezynfekcje

W sektorze DDD działa wiele podmiotów, które szkolą i przekazują wiedzę firmom. Taką edukacją zajmują się np. producenci preparatów i sprzętu do zwalczania szkodników – w ich interesie jest odpowiednie przeszkolenie swoich klientów w kwestii wykorzystania nowych substancji.

Istnieją też certyfikowane ośrodki i stowarzyszenia, których działalność ukierunkowana jest wyłącznie na szkolenia pracowników branży.

Jak sprawdzić, czy firma, której chcesz powierzyć swoje bezpieczeństwo i komfort, dysponuje odpowiednią wiedzą i pracownikami o stosownych umiejętnościach?

Sygnałem mogą być certyfikaty ze szkoleń i kursów, w których pracownicy biorą udział. Firmy zazwyczaj chętnie chwalą się takimi osiągnięciami. Podają te informacje na swoich stronach, podkreślają, że są certyfikowanym użytkownikiem produktów określonej marki itp.

W Polsce nie ma wymogu uzyskania certyfikatu czy ukończenia kursu, aby rozpocząć pracę w branży DDD. Dlaczego więc firmy szkolą pracowników i zabiegają o stosowne potwierdzenia?

Ponieważ to uwiarygadnia je na rynku i potwierdza profesjonalizm. Jest to szczególnie ważne przy dużej konkurencji i klientach wymagających efektów.

Doświadczenie pracowników

Odpowiednia wiedza i potwierdzone umiejętności to jedna strona medalu. Drugą jest branżowe doświadczenie, którego najlepsi w branży nabierają latami.

W poszukiwaniach wykonawcy działań w zakresie DDD warto zwrócić uwagę na historię firmy. Część wykonawców zamieszcza na swoich stronach portfolio najważniejszych zrealizowanych prac lub opisuje najciekawsze przypadki. To uwiarygadnia ich w oczach klientów i potwierdza, że będą w stanie sprostać wymagającym zadaniom.

Dobrym źródłem informacji o doświadczeniu firmy mogą być także opinie klientów i wystawiane referencje. Te drugie będą szczególnie przydatne, jeśli działania DDD ma zlecać np. podmiot publiczny, taki jak szpital czy państwowa instytucja. Wtedy nawet należy wymagać przedstawienia portfolio i referencji.

Zleceniodawcom indywidualnym zostają opinie wcześniejszych klientów, których zazwyczaj dużo jest w internecie. Jak je czytać? Tak jak w przypadku wszystkich innych opinii – z dystansem i rozsądkiem.

Specjalizacja usług

Specjalizacja to kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Pomimo że większość firm w branży ogłasza się jako wykonawcy zarówno dezynfekcji, dezynsekcji, jak i deratyzacji, w praktyce zazwyczaj któraś z tych usług jest dominująca.

Oznacza to, że istnieją fachowcy od zwalczania gryzoni, ale np. specjalistyczną fumigację drewna lepiej zlecić innej firmie, a jeszcze innej – dezynsekcję w obiekcie gastronomicznym.

Warto w takich przypadkach pytać, analizować dotychczasowe zlecenia i patrzeć na profil działalności firmy. Uczciwi wykonawcy zresztą informują, jakie usługi wykonują najczęściej.

Profesjonalna współpraca

Pod tym hasłem rozumiemy nie tylko poprawne i skuteczne wykonywanie usług DDD, lecz także odpowiednie podejście do współpracy z klientem.

Pamiętaj, że jednorazowe wykonanie jakichkolwiek zabiegów dezynsekcji, dezynfekcji czy deratyzacji przeważnie nie rozwiązuje ostatecznie problemu. Profesjonaliści zazwyczaj oferują regularną współpracę – mają świadomość, że to działa najlepiej, szczególnie w przypadku obsługi dużych obiektów czy podmiotów.

Dlatego regularnej współpracy nie należy się obawiaćto nie próba naciągnięcia klienta. Podpisanie umowy serwisowej z profesjonalną firmą DDD daje klientowi wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest stały nadzór i monitoring problemu. Fachowcy co pewien czas będą pojawiać się w obiektach i kontrolować populację szkodników.

Dodatkowe zalety to chociażby gwarancje. Firmy wystawiają odpowiednie potwierdzenia, że usługi DDD zostały wykonane i że jest prowadzona bieżąca obsługa.

To ważne, ponieważ stanowi to potwierdzenie bezpieczeństwa i odpowiednich standardów, na co mogą zwracać uwagę np. kontrahenci. Gwarancja oznacza również deklarację wykonawcy, że w przypadku ponownego pojawienia się problemu, podejmie odpowiednie działania naprawcze.

Potrzebujesz profesjonalnych usług DDD? Skontaktuj się z nami!

UMÓW SIĘ JUŻ TERAZ - DERATYZACJA WROCŁAW

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam uporać się z każdym gatunkiem pasożytów!
Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

+48 668 478 452
Umów się na wycenę

DDD Wrocław, Dolny Śląsk, Opole - Obszar wykonywania usług

Działamy na terenie między innymi: Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Oławy, Prudnika, Nysy, Głuchołaz, Opola.

DDD Wrocław i okolice - mapa

Kliknij mapę, aby wyświetlić większą wersję.

Formularz kontaktowy

keyboard_arrow_up