Zwalczanie mrówek – Wrocław, Opole

Dezynsekcję wykonujemy m.in. we Wrocławiu, Kłodzku, Oławie, Opolu – sprawdź mapę.

Mrówka jest owadem bardzo inteligentnym, zorganizowanym i pracowitym. Aby przetrwać, mrówki poszukują nowych miejsc do dalszego życia. Robotnice spędzają swoje życie na poszukiwaniu nowych miejsc, w których będzie odpowiednia ilość pokarmu do wyżywienia całej kolonii. Właśnie z tego powodu mrówki pojawiają się w naszym domu czy ogrodzie, gdyż te miejsca są dla nich idealnym schronieniem. Warto pamiętać, że mrówki mogą wykorzystać każdą szczelinę w naszym otoczeniu. Z tego powodu często ludzie mają problemy w samodzielnym ich zwalczeniu. Szczególnym przykładem są mrówki faraona, które mogą bytować w naszym domu czy firmie przez cały rok, gdyż lubią tylko miejsca ciepłe.

Mrówki uwielbiają wszystko, co zawiera cukier, nie pogardzą także produktami spożywczymi zawierającymi białko. Jako że są bardzo dobrze zorganizowane i pracowite, skrzętnie podbierają jedzenie z naszego otoczenia.

Zwalczanie Mrówek Wrocław
Zwalczanie mrówek

Szacuje się, że w momencie, gdy dostrzeżemy mrówki w naszym ogrodzie, domu czy otoczeniu, ich populacja może liczyć od 2 do 3 tysięcy osobników. W momencie, gdy już uznają nasze otoczenie za stale źródło pożywienia, cała kolonia będzie korzystać z tych zasobów. Zaczyna się wówczas dynamiczny proces reprodukcji. Królowa mrówek może w trakcie swojego życia złożyć setki jaj, z których w ciągu kilku tygodni wykluwają się tysiące robotnic. W bardzo sprzyjających warunkach może wydarzyć się sytuacja, że cześć robotnic z królową nr 2 czy królową mrówek nr 3 przeniesie się w inne miejsce i tam założy nową kolonię. W tej sytuacji bez odpowiedniej dezynsekcji mrówek i podjęcia radykalnych środków w celu ich zwalczenia mogą one bez większych trudności i przeszkód opanować całe nasze otoczenie.

W Internecie znajduje się mnóstwo porad, które mają służyć zwalczaniu mrówek. Często są to jednak tylko półśrodki, które chwilowo przynoszą poprawę stanu. Po pewnym czasie mrówki znów pojawiają się w naszym otoczeniu, co w efekcie końcowym może doprowadzić do olbrzymiego rozrostu populacji. Wówczas bez pomocy specjalistów, użycia profesjonalnych środków biobójczych oraz odpowiedniego doświadczenia, nie mamy szans na pozbycie się tych owadów.

UMÓW SIĘ JUŻ TERAZ - DERATYZACJA WROCŁAW

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam uporać się z każdym gatunkiem pasożytów!
Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

+48 668 478 452
Umów się na wycenę

DDD Wrocław, Dolny Śląsk, Opole - Obszar wykonywania usług

Działamy na terenie między innymi: Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Oławy, Prudnika, Nysy, Głuchołaz, Opola.

DDD Wrocław i okolice - mapa

Kliknij mapę, aby wyświetlić większą wersję.

Formularz kontaktowy

keyboard_arrow_up