XILIX GEL – zwalcza szkodniki i impregnuje drewno

Xilix Gel to nowoczesny preparat przeznaczony do impregnacji drewna obejmujący zakresem swojego działania zarówno zwalczanie szkodników drewna znajdujących się już w drewnie jak i impregnację drewna zabezpieczającą przed atakiem z zewnątrz przez szkodniki drewna.

Xilix Gel to impregnat do drewna, który stosuje się do impregnacji drewna każdego rodzaju, tak liściastego jak i iglastego. Impregnację preparatem Xilix gel stosuje się do zabezpieczenia drewna na zewnątrz budynku jak i wewnątrz budynku. Xilix gelem impregnujemy drewno konstrukcyjne takie jak krokwie, płatwie murłaty czy jętki, legary i belki stropowe. Żel Xilix stosuje się także do impregnacji drewna całych domów drewnianych i domów z bala. Impregnacja owadobójcza drewna preparatem na korniki Xilix gel obejmuje między innymi zewnętrzne drewniane ściany, okapy, podbitki, tarasy, słupy podporowe zewnętrzne, jak również drewniane altany i składy drewna. Impregnacji drewna preparatem Xilix Gel często stosowana jest w trakcie budowy domu dla dopiero co wybudowanej więźby dachowej w obiektach murowanych. Taki zabieg preparatem na korniki Xilix gel ma często charakter prewencyjny.

Impregnacja więźby dachowej

Substancją czynną zawartą w preparacie Xilix żel odpowiedzialną za likwidację i odstraszanie szkodników jest permentryna. Permetryna to chemiczny związek syntetyczny, który jest toksyczny dla szkodników i w miarę nieszkodliwy dla ludzi. To także substancja, którą najczęściej zawierają w różne preparaty na korniki – szkodniki drewna służące do impregnacji owadobójczej drewna.

Skuteczna ochrona drewna przed kornikami

Impregnacja owadobójcza drewna

Xilix gel służy do impregnacji owadobójczej drewna z myślą o likwidacji wszystkich stadiów rozwojowych, w tym właśnie larw drewnojadów. Xilix gel to impregnat do drewna wyłącznie w zakresie działania owadobójczego, nie stosuje się go do innych celów (ochrona przed grzybami, pleśniami) i nie ma on z założenia innego przeznaczenia.

W przypadku impregnacji drewna środkiem na korniki Xilix gel okres karencji i utrwalania preparatu po wykonanym zabiegu jest ustalany indywidualnie, ale wynosi przeważnie od ok. 24 godzin do 14 dni. Czas karencji impregnatu do drewna Xilix zależy od rodzaju obiektu i rodzaju drewna poddanemu zabiegowi, a także zdolności absorpcji oraz warunków atmosferycznych. Dodatkowo okres karencji po zabiegu metodą Xilix gel, a przed zastosowaniem jakiegokolwiek wykończenia w przypadku drewna liściastego o dużych naczyniach (dąb, kasztan, wiąz itp.) wynosi zazwyczaj co najmniej 4 tygodnie.

Istnieje wiele impregnatów do drewna, preparatów na korniki – szkodniki drewna – na rynku. Różne środki na korniki mają zróżnicowaną penetrację drewna. Pośród nich właśnie xilix żel wyróżnia się niezwykłą wnikliwością. W zależności od zastosowania, Xilix gel doskonale sprawdzi się do impregnacji ochronnej drewna na przykład w prewencyjnej impregnacji więźby dachowej w budowanym dopiero co obiekcie, lub do zwalczania szkodników - preparat potrafi wnikać w drewno przeciętnie do 12 cm. Znane nam środki na korniki nie potrafią osiągnąć takiego poziomu wnikliwości jak impregnat do drewna Xilix.

XILIX GEL dwukierunkowo troszczy się o drewno

Porównując preparaty różne preparaty na korniki – szkodniki drewna – zauważyć można, że dostępne środki na korniki często barwią drewno na różne kolory, Xilix gel natomiast nie zmienia koloru drewna ani go nie odbarwia.

Środki na korniki często działają w praktyce jednokierunkowo, czyli w efekcie impregnacji drewna tylko zabezpieczają je przed atakiem szkodników. Natomiast impregnat Xilix gel ma działanie dwukierunkowe, gdyż służy do impregnacji ochronnej zabezpieczającej przed atakiem szkodników, ale także do impregnacji owadobójczej tj. służy zwalczaniu szkodników, które już w drewnie się znajdują. Oczywiście różne zastosowanie żelu Xilix wiąże się z odmiennym technologią pracy z preparatem, inną ilością i innym sposobem aplikacji.

Zwalczanie Korników Wrocław

XILIX GEL jest bezpieczny dla zdrowia człowieka

Impregnat do drewna Xilix Gel jest bezpieczny dla zdrowia i otoczenia. Owadobójcze działanie żelu Xilix zapewnia substancja czynna permetryna. Permetryna jest syntetycznym organicznym związkiem chemicznym, który jest silnie toksyczny dla owadów, a stosunkowo nieszkodliwym dla ludzi i innych organizmów wyższych.

Dodatkowo impregnat do drewna Xilix Gel posiada wymagane certyfikaty np. CTB-P+, który przyznawany jest produktom, których określona i skuteczna metoda aplikacji sprawia, iż drewno staje się materiałem niezawodnym i bezpiecznym, niestwarzającym zagrożenia dla zdrowia ludzkiego oraz środowiska. Tak, jak w przypadku, każdego preparatu przeznaczonego do profesjonalnego wykorzystania Xilix gel powinien być stosowany w zabiegach przez certyfikowanych specjalistów, takich jak w firmie INSECT OUT.

Skuteczna i bezpieczna impregnacja drewna preparatem Xilix gel wymaga bowiem posiadania wiedzy (certyfikowane szkolenia), doświadczenia (przykładowe realizacje) i specjalistycznego sprzętu do aplikacji (agregaty niskociśnieniowe, sprzęt do szlifowania powierzchni, etc.).

Stąd zastrzeżenie producenta S&C Construction - Groupe Berkem, że stosowanie preparatu biobójczego Xilix Gel wymaga profesjonalnego przeszkolenia do wykonywania zabiegów przeprowadzonego przez producenta S&C Construction - Groupe Berkem.

Zabezpiecz drewno przed drewnojadami

Co do zasady impregnacja drewna metodą Xilix Gel to skuteczny sposób na zwalczanie spuszczela pospolitego, kołatka domowego i innych drewnojadów praktycznie w każdego rodzaju obiekcie.

Impregnacja drewna
  • Działanie dwukierunkowe – Xilix Gel działa dwukierunkowo, pozwala na zwalczanie szkodników drewna i jednocześnie na impregnację drewna.
  • Nie barwi drewna – środek na korniki Zilix gel ma konsystencję białego żelu, który po wniknięciu w drewno nie zmienia jego koloru i nie powoduje odbarwień drewna.
  • Znakomita penetracja - środek Xilix Żel cechuje znakomita penetracja, preparat przenika głęboko w drewno nawet do kilkunastu centymetrów, dzięki czemu chroni drewno przed drewnojadami lub likwiduje szkodniki drewna.
  • Nowoczesna formuła tiksotropowa – zastosowanie preparatu Xilix Gel w większości wypadków nie wymaga wykonywania wiercenia w drewnie, wystarczy natryskiwanie lub malowanie drewna, środek nie spływa i jest wydajny dzięki właściwościom tiksotropowym.

UMÓW SIĘ JUŻ TERAZ - DERATYZACJA WROCŁAW

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam uporać się z każdym gatunkiem pasożytów!
Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

+48 668 478 452
Umów się na wycenę

DDD Wrocław, Dolny Śląsk, Opole - Obszar wykonywania usług

Działamy na terenie między innymi: Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Oławy, Prudnika, Nysy, Głuchołaz, Opola.

DDD Wrocław i okolice - mapa

Kliknij mapę, aby wyświetlić większą wersję.

Formularz kontaktowy

keyboard_arrow_up