Fumigacja, gazowanie zboża, drewna, domów – dolnośląskie, opolskie

Usługi wykonujemy m.in. we Wrocławiu, Kłodzku, Opolu – sprawdź szczegółową mapę.

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo profesjonalne usługi zwalczania szkodników zbożowo-mącznych metodą gazowania fosforowodorem (gazowanie zboża to inaczej fumigacja zboża). Specjalizujemy się również w przygotowywaniu różnego rodzaju obiektów, w tym silosów i magazynów, do składowania płodów rolnych i żniw.

Ze względu na fakt, że w zabiegach fumigacji wykorzystuje się silnie trujące gazy reaktywne (dodatkowo bezwonne i bezbarwne), niezwykle istotne jest zachowanie szczególnych środków ostrożności. Nasza firma posiada w tym zakresie niezbędne kwalifikacje i duże doświadczenie. Nasza firma posiada w tym zakresie niezbędne kwalifikacje i duże doświadczenie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że gazowanie zboża przebiegnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Zabiegi wykonujemy z należytą starannością, w sposób bezpieczny dla ludzi i otoczenia. Każdorazowo przeprowadzamy inspekcje miejsc, w których wykonujemy fumigacje, określamy ich stan techniczny, zapewniamy właściwe uszczelnianie. Dobieramy i wykorzystujemy odpowiednie techniki gazowania zboża z indywidualnie określoną dawką preparatu oraz czasem ekspozycji na zastosowany środek. Właściwie monitorujemy przebieg procesu. Po zabiegu usuwamy uszczelnienia, odwietrzamy miejsce wykonywania zabiegu, doprowadzając je do stanu bezpiecznego, gotowego do użytkowania. Do wykonanego gazowania zboża wydajemy odpowiednie dokumenty, zaświadczające o jego prawidłowym przebiegu.

Fumigację przeprowadza specjalnie przeszkolona kadra z użyciem odpowiedniego sprzętu i certyfikowanych preparatów. Gwarantujemy brak pozostałości stosowanych środków, bez szkodliwego wpływu na gazowane miejsca czy produkty, a jednocześnie wysoką skuteczność w zwalczaniu szkodników.

Gazowanie Wrocław
Gazowanie Wrocław

Fumigacja ma nieocenione znaczenie w zwalczaniu szkodników magazynowych, atakujących składowaną i przechowywaną żywność, produkty spożywcze, zboża, ziarna czy inne płody rolne. Insekty z tej grupy powodują straty nie tylko poprzez zjadanie magazynowanych produktów, ale również zanieczyszczanie ich wylinkami, odchodami oraz padłymi osobnikami. Szkodniki magazynowe przyczyniają się do zawilgacania i zagrzewania produktów, wywołują ich zmiany smakowe, jełczenie i psucie. Owady mogą infekować żywność groźnymi chorobotwórczymi wirusami, bakteriami czy grzybami. Zaatakowane przez insekty magazynowe produkty bardzo często tracą swoją wartość, stają się nieprzydatne do spożycia, a zjadane mogą być przyczyną groźnych schorzeń u ludzi i zwierząt. Jak więc widzisz, gazowanie zboża to niezwykle istotny i potrzebny zabieg, który pozwoli nie tylko ochronić plony przed stratami, ale także realnie wpływa na bezpieczeństwo ludzi i zwierząt.

Dezynsekcja metodą fumigacji doskonale nadaje się do zwalczania szkodników magazynowych, takich jak:

 • wołek zbożowy,
 • mącznik młynarek,
 • rozkruszek mączny,
 • trojszyk ulec,
 • kapturnik zbożowiec,
 • omacnica spichrzanka,
 • mól ziarniak,
 • mklik mączny,
 • i wielu innych.

Zastosowanie fumigacji możliwe jest w wielu dziedzinach gospodarki. Najczęściej jednak wykorzystywana jest w sektorze przemysłu spożywczego, tekstylnego, rolnictwa czy budownictwie. Oferujemy Państwu usługi zwalczania szkodników metodą fumigacji do zastosowania w:

 • magazynach, silosach, spichlerzach,
 • zakładach produkcyjnych i przetwórczych żywności,
 • zbożach, ziarnach, produktach rolno-spożywczych,
 • domach drewnianych, pustych obiektach przygotowywanych do magazynowania,
 • kontenerach, naczepach samochodowych.

Gazowanie zboża z InsectOut - dlaczego warto?

Profesjonalna i skuteczna fumigacja

Zabiegi takie jak gazowanie zboża muszą zostać przeprowadzone przez doświadczoną osobę, która posiada specjalistyczną wiedzę - tylko wtedy można mieć gwarancję, że będzie ono skuteczne. Warto także podkreślić, że - jak już wcześniej wspomnieliśmy - do fumigacji używa się silnie reaktywnych gazów, jakich niewłaściwe użycie grozi niebezpieczeństwem.

Fumigacja zboża

W InsectOut stawiamy bezpieczeństwo ludzi i zwierząt na pierwszym miejscu, stale podnosząc jakość swoich usług. Dokonaliśmy już setek skutecznych realizacji, aby nasi klienci mogli zapomnieć o szkodnikach.
Z chęcią podejmujemy się nawet trudnych wyzwań, trafnie dobierając środki zwalczające renomowanych producentów.

UMÓW SIĘ JUŻ TERAZ - DERATYZACJA WROCŁAW

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam uporać się z każdym gatunkiem pasożytów!
Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

+48 668 478 452
Umów się na wycenę

DDD Wrocław, Dolny Śląsk, Opole - Obszar wykonywania usług

Działamy na terenie między innymi: Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Oławy, Prudnika, Nysy, Głuchołaz, Opola.

DDD Wrocław i okolice - mapa

Kliknij mapę, aby wyświetlić większą wersję.

Formularz kontaktowy

keyboard_arrow_up