Zwalczanie pluskwy domowej – Wrocław, Opole

Zwalczamy pluskwy m.in. we Wrocławiu, Kłodzku, Oławie, Opolu – sprawdź szczegółową mapę.

Zwalczanie pluskwy domowej

Niestety ze względu na żywotność tego owada, domowe sposoby przynoszą tylko chwilową ulgę i problem prędzej czy później powróci. Zwalczanie pluskwy łóżkowej nie jest więc zajęciem prostym i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich środków chemicznych. Niestety większość środków do dezynsekcji pluskwy, które można zakupić w marketach, wykazuje tylko krótkotrwałe działanie, które nie przynosi zadowalających rezultatów.

Z doświadczenia wiemy, że wysiłki naszych klientów zwykle skończyły się niepowodzeniem a nierzadko sporym wydatkiem. Wszelkiego rodzaju sposoby, które są propagowane na różnych forach internetowych, przynoszą jedynie chwilowe rozwiązanie problemu, co prędzej czy później prowadzi do zlecenia zabiegu wyspecjalizowanej firmie. Odrobaczenie mieszkania z pluskiew nie jest proste! Ich likwidacja wymaga doświadczenia i odpowiednich środków.

Zwykle przynosimy je sami do domu. W jaki sposób? Otóż bardzo łatwo. Na przykład: przebywając dłuższą chwilę w miejscach publicznych tj.: kina, szpitale, poczekalnie, fotele do masażu w galeriach handlowych, czyli wszędzie tam, gdzie korzystamy z miękkich foteli czy łóżek, korzystając ze środków transportu publicznego, w hotelach i pensjonatach w trakcie urlopu. Zwykle czerwone krosty, które wyskakują nam po kilku dniach pobytu, traktujemy jako reakcję alergiczną na nowe miejsce (proszek do prania, zmiana jedzenia, inne parametry wody itp.) Gdy spokojnie odpoczywamy, pluskwy wchodzą do naszych toreb podróżnych, ubrań, a nawet mogą być przenoszone na nas samych, kiedy np. kupujemy ubrania z tzw. secondhandów czy mebli z komisów meblowych, a nawet ze znanych sieci sklepów meblowych, które często nie dbają o monitorowanie szkodników w tym pluskwy domowej, od sąsiadów np.: wentylacją, za pomocą zwierząt np.: psów, kotów, szczurów czy ptaków (gołębi), które nierzadko zakładają gniazda na naszych balkonach.

Czerwone plamki na ciele, zwykle układające się w linii prostej wyglądające jak reakcja alergiczna. Charakterystyczny słodkawy zapach sfermentowanych malin, ciemnoczerwone plamki na ścianach, łóżkach materacach – to właśnie Twoja, przetrawiona wydalona przez pluskwę domową krew.

Pluskwy żywią się ludzką krwią. Po ugryzieniu przez pluskwę domową na ciele pozostaje swędzące miejsce. W zależności od człowieka, objawy pojawiające się po ugryzieniu mogą się różnić. Bardzo często ugryzienia pluskwy łóżkowej są mylone przez lekarzy alergologów z odczynem alergicznym. Pluskwa oprócz pozostawienia bolącego miejsca, roznosi groźne bakterie gronkowca złocistego, który powoduje infekcje takie jak np. posocznicę, zapalenie szpiku kostnego, zespół wstrząsu toksycznego. Nierzadko są to także choroby odzwierzęce, które nie są groźne dla naszych pupili, a dla nas mogą być.

Gdy już mamy pewność, że nieproszeni gości w naszym domu to pluskwy domowe, należy skontaktować się z doświadczoną firmą DDD jak najszybciej! Zbędna zwłoka powoduje, że liczba kolonii pluskiew wzrasta, a wraz z nią również liczba larw. Znacząco zwiększa to koszty usługi odpluskiwania, gdyż musimy zużyć znacznie więcej środków do dezynsekcji. Odpluskwianie mieszkania z rozrostem kolonii pliskiew staje się coraz trudniejsze, rośnie też cena usługi. Przy mniejszej ilości owadów, jaj i larw pluskwy, zwykle wystarczą tylko dwa zabiegi dezynsekcyjne w odstępie 2-3 tygodni. W skrajnych przypadkach konieczna jest trzecia dezynsekcja pluskwy domowej.

Zwalczanie pluskwy domowej

UMÓW SIĘ JUŻ TERAZ - DERATYZACJA WROCŁAW

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam uporać się z każdym gatunkiem pasożytów!
Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

+48 668 478 452
Umów się na wycenę

DDD Wrocław, Dolny Śląsk, Opole - Obszar wykonywania usług

Działamy na terenie między innymi: Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Oławy, Prudnika, Nysy, Głuchołaz, Opola.

DDD Wrocław i okolice - mapa

Kliknij mapę, aby wyświetlić większą wersję.

Formularz kontaktowy

keyboard_arrow_up