Monitoring obiektów zgodny z systemami GMP\GHP, HACCP, IFS, BRC, AIB

Programy zwalczania szkodników oferujemy m.in. we Wrocławiu, Kłodzku, Oławie, Opolu – sprawdź szczegółową mapę.

Monitoring szkodników opiera się na systemach BRC, IFS, HACCP, GMP/GHP, a także Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o Bezpieczeństwie Żywności i Żywienia (Dz. U. z dnia 27 września 2006 r.) oraz powiązanych z ustawą rozporządzeniach.

Od 1 stycznia 2006 r. wszystkie podmioty, które produkują i wprowadzają żywność do obrotu mają obowiązek stosowania zasad systemu HACCP, w tym prowadzenia monitoringu i zwalczania szkodników. Obowiązek posiadania wdrożonego systemu HACCP reguluje Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o Bezpieczeństwie Żywności i Żywienia (Dz. U. z dnia 27 września 2006 r

Podstawą przy wdrażaniu programu ochrony zakładu/ firmy przed szkodnikami jest stałe monitorowanie ich obecności. Tylko regularne wykonywanie obserwacji i szacowania liczebności szkodników, które występują lub mogą wystąpić na terenie danego zakładu, mogą dostarczyć informacji niezbędnych do opracowania skutecznego programu zabezpieczenia zakładu przed szkodnikami.

Monitoring obiektów firm
Monitoring obiektów firm

Monitoring szkodników sanitarnych realizuje się poprzez inspekcje przeprowadzane przez wykwalifikowanych pracowników firm DDD, przeprowadzanie regularnych wywiadów z pracownikiem wyznaczonym do kontaktu z firmą DDD na temat zaobserwowanych szkodników, stały monitoring oraz utrzymanie urządzeń do monitorowania występowania szkodników. Niezwykle istotne jest trzymanie ich w odpowiedniej skuteczności (karmniki deratyzacyjne, pułapki żywołowne, pułapki lepowe na owady latające i biegające a także lampy owadobójcze).

Powyższe dane są niezbędne przy ocenie skuteczności podejmowanych działań oraz opracowaniu metod zabezpieczenia zakładu/firmy przed szkodnikami. Tylko regularnie prowadzony monitoring aktywności szkodników, nawet w przypadku braku szkodników w danym czasie, może zabezpieczyć firmę przed ponoszeniem olbrzymich kosztów (reklamacje, wstrzymanie produkcji itp.). Niedopuszczalnym jest zatem przerwanie monitoringu.

UMÓW SIĘ JUŻ TERAZ - DERATYZACJA WROCŁAW

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam uporać się z każdym gatunkiem pasożytów!
Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

+48 668 478 452
Umów się na wycenę

DDD Wrocław, Dolny Śląsk, Opole - Obszar wykonywania usług

Działamy na terenie między innymi: Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Oławy, Prudnika, Nysy, Głuchołaz, Opola.

DDD Wrocław i okolice - mapa

Kliknij mapę, aby wyświetlić większą wersję.

Formularz kontaktowy

keyboard_arrow_up