Zwalczanie karaluchów, prusaków i karaczanów – Wrocław, Opole

Dezynsekcję wykonujemy m.in. we Wrocławiu, Kłodzku, Świdnicy, Opolu – sprawdź mapę.

Zwalczanie karaluchów, prusaków, karaczanów Wrocław

Karaczan, prusak czy przybyszka amerykańska są szkodnikami sanitarnymi, tym bardziej że najczęściej występują w naszej kuchni, spiżarni, a najgorzej, gdy pojawią się w ośrodkach zbiorowego żywienia jak np. stołówka. Ujawnienie żywych lub martwych osobników karaczana czy innych owadów może doprowadzić do natychmiastowego zamknięcia zakładu żywieniowego (restauracji, baru, pubu) przez Inspekcję Sanitarną, czyli tzw. sanepid. Pojawienie się owadów świadczy o złym lub nawet tragicznym stanie sanitarnym i wymaga natychmiastowej profesjonalnej interwencji w celu jak najszybszego zwalczenia karaluchów, prusaków czy przybyszki.

Karaluchy należą do owadów lądowych, wszystkożernych i słabo latających. Karaczany, prusaki czy przybyszka amerykańska zje wszystko to, co człowiek: okruszki z chleba, resztki mięsa, owoców i warzyw, produktów spożywczych zawierających cukier, itp.

Karaczany najczęściej można zaleźć tam, gdzie mają schronienie np. w kanalizacji (pod naszymi umywalkami, zlewami czy kabinami prysznicowymi), gdzie jedzą szczątki organiczne. Są to dla nich idealne miejsca bytowania i żerowania, w nich znajdują to, co jest niezbędne czy też optymalne warunki do rozwoju populacji karaczanów, czyli wilgoć i podwyższoną temperaturę.

Karaczany są bardzo groźnymi owadami pod względem chorobowo epidemiologicznym, ponieważ przenoszą różnorodne choroby, zarazki czy grzyby, ale również choroby wirusowe i bakteryjne. Oczywiście same są odporne na drobnoustroje, które przenoszą. Badania naukowe i obserwacje życia tych szkodników wskazują, iż mogą być one odpowiedzialne za bakteryjne zakażenia przewodu pokarmowego: czerwonkę, tyfus, cholerę, a także choroby dróg oddechowych - gruźlicę czy tężec. Karaczany przenoszą również alergeny, które wywołują uczulenia u ludzi przebywających z nimi.

W internecie znajduje się wiele nieskutecznych porad, które maja przynajmniej w teorii służyć zwalczaniu karaluchów. Zazwyczaj są to jednak tylko środki, które tylko pozornie przynoszą poprawę czy rozwiązanie. Po pewnym czasie nawet jak zwalczymy dorosłe osobniki, bez udziału specjalistycznych firm DDD, Prusaki i karaluchy znów pojawiają się w naszym domu czy firmie.

W takiej sytuacji bez podjęcia odpowiednich kroków i użycia specjalistycznych środków biobójczych oraz odpowiedniego doświadczenia, nie ma możliwości zwalczenia tych owadów.

Zwalczanie karaluchów, prusaków, karaczanów Wrocław

UMÓW SIĘ JUŻ TERAZ - DERATYZACJA WROCŁAW

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam uporać się z każdym gatunkiem pasożytów!
Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

+48 668 478 452
Umów się na wycenę

DDD Wrocław, Dolny Śląsk, Opole - Obszar wykonywania usług

Działamy na terenie między innymi: Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Oławy, Prudnika, Nysy, Głuchołaz, Opola.

DDD Wrocław i okolice - mapa

Kliknij mapę, aby wyświetlić większą wersję.

Formularz kontaktowy

keyboard_arrow_up