Blog

Czym jest Pest Control?

Zwalczanie szkodników takich jak gryzonie i owady to w przypadku wielu branż konieczność i obowiązek. Usługi w tym zakresie stają się dziś coraz bardziej profesjonalne. Najlepszym wyjściem jest stały monitoring i nadzór nad sytuacją w zakresie obecności owadów i gryzoni. Takie działania, określane jako Pest Contol (z ang. „zwalczanie szkodników”), zapewniają wysoką skuteczność i trwałą eliminację problemów ze szkodnikami. Ich istotą jest rozwiązanie problemu z gryzoniami i owadami, ale także sprawienie, aby w przyszłości nie pojawiły się z powrotem.

Na czym polega Pest Control?

Pest Control oznacza cały zestaw czynności, wykonywanych w celu zlikwidowania zagrożenia, jakie mogą powodować szkodliwe owady i gryzonie. Istotna jest w nim regularność działań. Dlaczego to tak ważne? Firmy i osoby prywatne często reagują na problemy ze szkodliwymi gryzoniami lub owadami dopiero wtedy, kiedy stają się one naprawdę poważne. Przeprowadza się wówczas doraźne deratyzacje lub dezynsekcje. Takie działania czasem przynoszą skutek, ale nie zawsze łatwo jest go osiągnąć. Pest Control wychodzi daleko poza doraźność i jednorazowość, skupiając się na osiągnięciu jak najbardziej długoterminowych rezultatów. Nie chodzi przecież o to, żeby szybko zwalczyć problem na chwilę - warto dołożyć więcej starań, aby szkodniki nie powróciły. Takie jest właśnie główne założenie Pest Control!

Pest Control – skuteczny nadzór

Jakie są zalety monitoringu w ramach Pest Control? Przede wszystkim zapewnia on stały nadzór nad zagrożeniami. W praktyce oznacza to, że kontakt klienta z firmą wykonującą usługi deratyzacji lub dezynsekcji nie jest jednorazowy. To współpraca na dłuższy okres, a w jej ramach szkodniki nie tylko się zwalcza, ale także zapobiega ich ponownej masowej inwazji. Tego typu działania pozwalają szybko zidentyfikować rodzaj gryzoni lub insektów, co wpływa na sprawniejszy dobór metod na pozbycie się ich. Monitoring w ramach Pest Control to absolutna podstawa zarówno w dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstwach.

Dzięki wykorzystaniu odpowiednich technik i urządzeń, np. pułapek lub kamer, na bieżąco stwierdza się obecność i ocenia wielkość populacji szkodliwych zwierząt. Wiadomo wówczas, czy ich liczebność zwiększa się, maleje lub utrzymuje na stałym poziomie. Na podstawie tych danych można planować działania zwalczające lub ograniczające obecność gryzoni i owadów. Zatem można stwierdzić, że Pest Contol to oprócz zwalczania gryzoni i insektów oraz zapobiegania ich powrotowi, szczegółowy system analizy przedsiębiorstwa pod ich kątem. Zdobyte z jego pomocą dane są niezwykle cenne w kontekście pozbywania się tego typu problemów!

Dzięki stałemu nadzorowi Pest Control daje przede wszystkim realną wiedzę na temat tego, czy szkodniki są obecne w budynkach, firmach lub zakładach przemysłowych. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pozwala to również na ich dokładną identyfikację oraz dobór metod zwalczania. Na bieżąco wiadomo, jaka jest skala problemu, można też odpowiednio szybko zareagować. W ramach usługi Pest Control z wyprzedzeniem planuje się regularne kontrole i przeglądy oraz zabiegi zwalczające, co pozwala zminimalizować szkody wyrządzone przez szkodniki.

Pakiet usług Pest Control może być nawet szerszy. Ochronę przed szkodnikami warto rozszerzyć także np. na nadzór nad przyjmowanymi produktami lub materiałami. Wówczas kontrola nie ogranicza się tylko do poszukiwania szkodników w firmie czy zakładzie, ale także zabezpiecza przed ich przedostaniem się z zewnątrz – np. zawleczeniem w produktach żywnościowych lub drzewnych. Warto zaznaczyć, że nawet stale monitorowane przedsiębiorstwo jest narażone na namnożenie się szkodników, jeśli dostawy nie są odpowiednio kontrolowane.

Pest Control – efektywne zwalczanie szkodników

Najważniejsze działania w ramach Pest Control to zwalczanie gryzoni – myszy i szczurów, a także szkodliwych owadów takich jak pluskwy, prusaki, mole czy szkodniki drewna.

Firma działająca w ramach Pest Control regularnie wykonuje zabiegi deratyzacji (usuwania gryzoni) lub dezynsekcji (w przypadku owadów). Główny cel tych działań to ograniczenie liczby osobników i kontrola ich populacji, aż do całkowitego usunięcia. Tego typu szkodniki mają tendencję do niezwykle szybkiego namnażania się, a zbyt późne zidentyfikowanie problemu może wiązać się ze znacznie większymi szkodami oraz wysokimi kosztami. Pest Control to szansa na uniknięcie tego typu przykrych konsekwencji.

W ramach zwalczania szkodników stosuje się różnorodne techniki. Podstawowe to różnego rodzaju sposoby uśmiercania osobników. W tym celu wykorzystywane są specjalistyczne trutki, dobrane odpowiednio do gatunku oraz innowacyjne technologie, nie tylko eliminujące je, ale także zapobiegające ponownemu rozmnożeniu się.

W przypadku gryzoni najczęściej są to specjalne karmniki. To metoda skuteczna i jednocześnie bezpieczna, ponieważ uniemożliwia pobranie trutki przez inne zwierzęta, np. koty. Jej zaletą jest też możliwość stosowania przez długi czas.

W przypadku owadów środki biobójcze można rozpylać w postaci mgły lub oprysku. Stosuje się także trutki w formie żelu lub proszku. Pest Control daje możliwość precyzyjnego doboru metody do zidentyfikowanego problemu, co pozwala na uzyskanie widocznych efektów.

Inne metody zwalczania szkodników w ramach Pest Control to odławianie lub odstraszanie. Chwytanie w pułapki stosuje się najczęściej w przypadku gryzoni. To metoda ekologiczna, często przydatna także jako uzupełnienie podawania trutki.

Dobrą skuteczność mają też odstraszacze. W niektórych stosuje się np. niesłyszalne dla ludzkiego ucha dźwięki, szczególnie przykre dla gryzoni. Na owady wykorzystywane są najczęściej nieprzyjemne dla nich substancje chemiczne.

Specjaliści zajmujący się monitoringiem w ramach Pest Control posiadają szczegółową wiedzę na temat konkretnych organizmów, którą gromadzą latami. Dzięki temu są oni w stanie trafnie dobrać metodę zwalczania do danego stworzenia. To sprawia, iż tego typu usługa jest bardzo opłacalna, ponieważ można mieć pewność, że dobrane przez profesjonalistów metody będą miały najwyższą skuteczność.

Pest Control – specjaliści zapewnią Ci bezpieczeństwo

Współpraca z profesjonalną firmą zajmującą się zwalczaniem szkodników ma wiele zalet. Jeśli zlecisz nadzór fachowcom, możesz skupić się na swojej działalności i mieć świadomość, że problem gryzoni lub owadów więcej się nie pojawi.

To na profesjonalistach z dziedziny Pest Control spoczywa wtedy obowiązek regularnego monitoringu i likwidacji szkodników. Dotyczy to także obowiązków nakładanych przez obowiązujące prawo, np. corocznej deratyzacji. Umowa z firmą to również potwierdzenie dbałości o skuteczność usługi oraz argument w kontaktach z klientami. Łatwo wówczas wykazać, że zakład lub fabryka spełniają określone wymogi w zakresie czystości i bezpieczeństwa.

Jest jeszcze jeden argument, który przemawia za stałą współpracą w formule Pest Control. To koszty! Pojedyncze, doraźne zabiegi deratyzacji czy dezynsekcji mogą wydawać się tańsze. Nie dają jednak długotrwałej kontroli nad problemem pojawiających się gryzoni czy owadów. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na stałą kontrolę oraz skuteczne, bardziej skomplikowane i oparte na unikalnej wiedzy metody.

W praktyce często okazuje się, że stały nadzór i regularne, przemyślane i skoordynowane działania Pest Control przynoszą lepsze efekty, a w przeliczeniu okazują się po prostu tańsze.

Sprawdź naszą ofertę monitoringu Pest Control. Wszystkie środki i działania dobieramy zawsze indywidualnie, w zależności od potrzeb konkretnego klienta! Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

UMÓW SIĘ JUŻ TERAZ - DERATYZACJA WROCŁAW

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam uporać się z każdym gatunkiem pasożytów!
Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

+48 668 478 452
Umów się na wycenę

DDD Wrocław, Dolny Śląsk, Opole - Obszar wykonywania usług

Działamy na terenie między innymi: Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Oławy, Prudnika, Nysy, Głuchołaz, Opola.

DDD Wrocław i okolice - mapa

Kliknij mapę, aby wyświetlić większą wersję.

Formularz kontaktowy

Cookies settings
keyboard_arrow_up