Blog

6 wskazówek, jak utrzymać dom wolny od szkodników

Może być zima, ale to nie znaczy, że szkodniki przestały próbować dostać się do twojego domu. Zwłaszcza, że do tej pory doświadczyliśmy dość łagodnej zimy! Podczas gdy na zewnątrz są czasami niskie temperatury, Twój dom zapewnia ciepło i najprawdopodobniej niekończące się zapasy żywności.

 

Najlepsza ochrona przed szkodnikami chcesz mieć pewność, że w domu nie ma szkodników nie tylko zimą, ale przez cały rok?

Aby to zrobić, firma zwalczająca szkodniki INSECT OUT ma kilka wskazówek, dzięki którym szkodniki nie opanują twojego domu.

Sprawdź je!

Wskazówka 1: Uważaj na karmę dla zwierząt
Jeśli masz zwierzęta, nigdy nie powinieneś zostawiać ich jedzenia. Twoje zwierzę może wypasać się przez cały dzień, ale pozwolenie mu na to tylko przyciągnie robaki. Wokół czeka mnóstwo głodnych mrówek, które ucztują jedzeniem Twojego zwierzaka, które zostało pominięte. Jeśli twoje zwierzę nie zjada jedzenia od razu, upewnij się, że jest ono nad ziemią i nie znajduje się w pobliżu drzwi prowadzących na zewnątrz.

Wskazówka 2: Utrzymuj kuchnię w czystości
Upewnij się, że Twoja kuchnia jest posprzątana. Ważne jest, aby nie pozostawiać okruchów w kuchni lub spiżarni. Karaluchy są oportunistami i mogą odszukać okruchy znajdujące się na twoim blacie lub nawet te małe okruchy, które spadają na podłogę. Ważne jest regularne czyszczenie blatów i zamiatanie podłóg.

Wskazówka 3: Odporne na szkodniki zewnętrzne elementy domu
Rutynowo sprawdzaj, czy na zewnątrz domu nie ma dziur i pęknięć. Myszy mogą zmieścić się w otworze na jedną czwartą cala, a jeśli szukają schronienia i jedzenia, twój dom może natychmiast stać się ich celem. Zanim się zorientujesz, możesz mieć w domu jakieś niechciane stworzenia.

 Wskazówka 4: Pozostaw wyłączone światła
W nocy wyłącz wszystkie niepotrzebne oświetlenie zewnętrzne. Wiele różnych rodzajów owadów przyciąga światło, a niektóre rodzaje nawet specjalnie polują na te konkretne błędy. Pozostawiając włączone światła, w zasadzie przyciągasz robaki do domu przez całą noc.

Wskazówka 5: Pozbądź się źródła wody
Tym bardziej w cieplejszych miesiącach, ale ważne jest, aby nie dopuścić do gromadzenia się wody poza domem. Bez względu na to, jak mała jest kałuża, komary są przyciągane przez wodę i możesz zapewnić im wylęgarnię, a nawet jej nie znać. Kiedy słowo się rozejdzie, komary nadbiegną do twojego domu.

Wskazówka 6: Nie zostawiaj jedzenia
Nie zostawiaj jedzenia na zewnątrz ani jedzenia nieopakowanego w domu, jeśli tak, to zapraszaszmyszy i szczury do domu. Szczury mogą łatwo przeżuć fundament domu i uzyskać dostęp do domu. Tam, gdzie jest jeden szczur, zwykle jest ich wiecej.

Jeśli zauważysz problem ze szkodnikami, zadzwoń do INSECT OUT. Bez względu na szkodniki poradzimy sobie z nimi!. W chłodne miesiące robaki i szkodniki są nadal aktywne, ale staną się bardziej aktywne, gdy pogoda zacznie się rozgrzewać. Skorzystaj z kontroli szkodników i zadzwoń do nas!  668 478 452 Możemy pomóc upewnić się, że Twój dom pozostaje wolny od szkodników przez cały rok.

 

UMÓW SIĘ JUŻ TERAZ - DERATYZACJA WROCŁAW

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam uporać się z każdym gatunkiem pasożytów!
Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

+48 668 478 452
Umów się na wycenę

DDD Wrocław, Dolny Śląsk, Opole - Obszar wykonywania usług

Działamy na terenie między innymi: Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Oławy, Prudnika, Nysy, Głuchołaz, Opola.

DDD Wrocław i okolice - mapa

Kliknij mapę, aby wyświetlić większą wersję.

Formularz kontaktowy

Cookies settings
keyboard_arrow_up